Hapësire reklamuese

Aktualitet

Policia kontrolle pas paketës ‘’Siguria në shkolla’’, procedohen 129 pronarë

Shkruar nga Newsbomb
Policia kontrolle pas paketës ‘’Siguria në

Policia e Shtetit pas miratimit të paketës së sigurisë në shkolla këtë vit akademik, ka vijuar kontrollet për rritjen e sigurisë së nxënësve jo vetëm në shkolla, por edhe në ambientet rreth saj dhe në akset rrugore që të çojnë në shkollë.

Në një njoftim Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka njoftuar se janë kontrolluar 300 çerdhe dhe kopshte në të gjithë vendin. Nga kontrollet e realizuara janë proceduar penalisht 129 pronarë të sybjekteve, ndërsa janë gjobitur administrativisht 18 pronarë të tjerë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese