Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Policia kontrolle në Vorë, gjen armë e municion ushtarak pranë një sere (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një armë është gjetur ditën e sotme pranë një sere në fshatin Berxullë.

Policia njofton se gjatë kontrolleve të policisë pranë bashkisë Vorë është gjetur një armë zjarri pistolete dhe një sasi municione luftarak të cilat u sekuetruan në cilësinë e proves materiale.

Punohet për zqarimin e rrethanave dhe  identifikimin e autorit në lidhje me këtë ngjarje.

“Më datë 19.05.2021, gjatë kontrollit të territorit, shërbimet e policisë kanë gjetur të fshehur prane serave te fshatit Berxullë,  bashkia Vore një armë zjarri pistolete dhe një sasi municione luftarak të cilat u sekuetruan në cilësinë e proves materiale. Punohet për zqarimin e rrethanave dhe  identifikimin e autorit në lidhje me këtë ngjarjem,” njofton policia.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img