Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Policia jep detaje për opercaionin në Nikël: Është angazhuar RENEA, FNSH dhe Guardia di Finanza, po kontrollojmë nga ajri dhe toka

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka dhënë detaje në lidhje me operacionin “blic” që po zhvillohet në Nikël, ku janë angazhuar forca të shumta nga RENEA dhe FNSH dhe Guardia di Finanza.

Në drejtim të operacionit është Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit  Ardi Veliu, Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale Tonin Vocaj dhe Drejtori i Departamentit të Sigurisë Publike Gjovalin Loka.

Në fokus të këtij operacioni është goditja e veprimatarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Edhe më herët newsbomb.al publikoi lajmin për këtë operacion.

Bëhet me dije se deri më tani policia ka shoqëruar 10 persona në komsiariat, teksa mësohet se janë gjetur kubike e fidanë kanabisë.

Lexo edhe: Forcat Speciale RENEA dhe FNSH operacion blic në Nikël

Njoftimi i policisë:

Strukturat e Policisë së Shtetit, në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit për parandalimin e kultivimit të canabisit janë duke  zhvilluar operacion për kontrollin e territorit  në zonën e Niklës, si dhe në sera, magazina, banesa e zona të pyllëzuara.

Në operacion marrin pjesë Forcat Renea, FNSh e Tiranës, FNSh Fier dhe Policia e Durrësit.

Në drejtim të operacionit është Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit  Ardi Veliu, Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale Tonin Vocaj dhe Drejtori i Departamentit të Sigurisë Publike Gjovalin Loka.

Kontrolli pas monitorimeve me drone nga Policia e Shtetit dhe nga ajëri nga GDF. Jane shoqeruar 10 persona, jane evidentuar kubike e fidane.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img