Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Policia jep DETAJE nga aksidenti në Milot-Lezhë: 5 të plagosur, 2 në gjendje të rëndë drejt Traumës  

spot_img

Lajme të ngjashëm

5ec61eb02d89b55856cf51232c0a18e3

5 persona kanë mbetur të plagosur nga përplasja e dy makinave në rrugën Milot – Lezhë, në urën mbi lumin Mat, mbrëmjen e sotme rreth orës 21:15.

Sipas njoftimit të policisë, janë lënduar shtetasit A.I. 26 vjeç, A.I. 67 vjeç, dhe A.T. 24 vjeç banues në Shkodër, të cilët udhëtonin në mjetin tip Ford Focus dhe ndodhen në Spitalin Rajonal Lezhë jashtë rrezikut për jetën, si dhe shtetasit K.F. 34 vjeç e A.F. 33 vjeçe, banuesë në Tiranë, të cilët udhëtonin në mjetin tip Golf dhe janë dërguar në Spitalin e Traumës në kryeqytet, për ndihmë më të specializuar mjekësore dhe fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq, grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vazhdojn hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

NJOFTIMI I POLICISË:

Kurbin

Informacion paraprak

Sot, rreth orës 21:15, në aksin rrugor Milot – Lezhë, në urën mbi lumin Mat, ka ndodhur një aksident automobilistik  ku janë përplasur mjeti tip Ford Focus dhe mjeti tip Golf.

Për pasojë janë lënduar shtetasit A.I. 26 vjeç, A.I. 67 vjeç, dhe A.T. 24 vjeç banues në Shkodër, të cilët udhëtonin në mjetin tip Ford Focus dhe ndodhen në Spitalin Rajonal Lezhë jashtë rrezikut për jetën, si dhe shtetasit K.F. 34 vjeç e A.F. 33 vjeçe, banuesë në Tiranë, të cilët udhëtonin në mjetin tip Golf dhe janë dërguar në Spitalin e Traumës Tiranë, për ndihmë më të specializuar mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

LEXO EDHE: AKSIDENT I RËNDË NË MILOT-LEZHË, 5 TË PLAGOSUR, 2 NISEN DREJT TIRANËS (FOTO)

 

Më shumë

spot_img