Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Policia ‘izolon’ Tiranën, pas grabitjes së ‘Kredo.al’: Autori mori paratë nën kërcënimin e amrës dhe u largua me shpëjtësi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

447cc6c90e50319f1e7a88db40f25f3c

Filiali i institucionit financiar për dhënien e mikro-kredive, “Kredo.al” është grabitur pak minuta më parë në Tiranë, në zonën e Brrylit.

Sipas Policisë, ka qenë një person i armatosur dhe i paidentifikuar ende, i cili ka grabitur një sasi parash në filialin e “Kredo.al” në zonën e Brrylit, dhe më pas është larguar me shpejtësi. Për të bërë të mundur kapjen e tij, janë ngritur pika të shumta kontrolli në hyrje dhe në dalje të kryqeytetit.

“Rreth orës 13:40, në rrugën “Bardhyl”, një shtetas ende i paidentifikuar dyshohet nën kërcënimin e armës, ka vjedhur një shumë parash në një filial të dhënies së kredive dhe është larguar me shpejtësi.  Në të gjitha hyrje-daljet e Tiranës, janë ngritur pika kontrolli, si dhe janë shtuar sherbimet ku po behet krehja e zonës. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin e autorëve”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Fatmirësisht, nga grabitja nuk kanë mbetur persona të lënduar. Burimet bëjnë me dije se autori ka pritur në radhë si klientë, dhe kur në filial kanë mbetur vetëm punonjësit, ka nxjerr armën dhe i ka kërcënuar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img