Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Policia italiane arreston 3 shqiptarë, mes tyre edhe një grua, sekuestrohen mbi 4 kilogram heroinë dhe 20 mijë euro

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

78557aaef2e2bd1446128cd5418b09e7

Policia e Milanos në Itali ka arrestuar 3 shqiptarë, të cilët u kapën me lëndë narkotike në mjetin e tyre.

Dy burra dhe një grua, përkatësisht të moshës 34, 35 vjeç u kapën me 5 kg heroinë, gjysmë kg kokainë dhe 20,000 mijë euro.

Sipas medieve italiane, karabinierët kontrolluan një makinë të dyshimtë në të cilët udhëtonin një çift shtetasish shqiptarë. Pas kësaj policët kontrolluan shtëpinë nga e cila ishin parë të largoheshin shqiptarët, një apartament i vendosur në Rho (MI), ku aty ata gjetën dhe një shqiptar tjetër.

Gjatë kontrollit në shtëpi, u zbuluan mbi 4 kg heroinë, rreth gjysmë kilogram kokainë, 20,000 mijë euro, peshore, material paketimi dhe telefona celularë të ndryshëm.

Shqiptarët, identiteti i të cilëve ende nuk dihet, akuzohen për mbajtje dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img