Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Policia italiane arreston 2 shqiptarë, i shitën drogë 22 vjeçarit që dyshohet se vdiq nga mbidoza

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

23c4e9d32cba76a37e9a0d3b2f7c2630

Policia italiane ka arrestuar 2 shqiptarë të moshës 32 dhe 49 vjeç, pasi akuzohen se i kanë shitur lëndë narkotike një 22 vjeçari që ndërroi jetë një vit më parë.

Testet e autopsisë nuk janë bërë akoma publike, pro dyshohet se 22 vjeçari ka humbur jetën për shkak të mbidozës së heroinës dhe kokainës.

Hetuesit zbuluan se shqiptarët i kishin shitur dhjetëra doza kokaine mes tetorit të 2019 dhe marsit të 2020, me një vlerë totale prej 20 mijë eurosh.

Të dy shqiptarët e arrestuar janë dërguar në burgun e Parmës, ndërkohë që autoritetet kanë vënë në kërkim një tjetër të dyshuar të kombësisë nigeriane.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img