Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Policia identifikon personin që goditi autobusin serb, është 14 vjeç

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Shtetit ka identifikuar personin që goditi me gurë pasditen e sotme autobusin me futbollistët serbë që po udhëtonte drejt hotelit në Tiranë.

Nga burime mësohet se bëhet fjalë për një fëmijë 14 vjeçar që është identifikuar dhe policia po punon për ndalimin dhe shoqërimin e tij në komisariat.

Autobusi serb u godit sot në Tiranë duke ngjallur reagimin e fort të Serbisë. Presidenti i Federatës serbe tha se në rast të një incidenti tjetër, ndeshja mund të anullohet, ndërsa Ministria e Jashtme e Serbisë i ka dorëzuar një notë proteste ambasadorit tonë në Beograd, Ilir Boçkës.

Lexo edhe

Ja momenti i goditjes së autobuzit të futbollistëve serbë me gurë, filmuar nga vetë serbët

Vjen përplasja e parë diplomatike, Serbia notë proteste Tiranës: Nuk keni marrë masat e duhura

Më shumë

spot_img
spot_img