Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Policia i pret FLETË-THIRRJE Ben Qimes, i shkon 3 herë në shtëpi dhe nuk e gjen: Eja dëshmo për ekzekutimin e Dem Backës!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arben Isufaj, biznesmeni fierak i njihur dhe si Ben Qimja, është tashmë një nga personat që zyrtarisht duhet të pyetet dhe të japë deklarimet e tij në lidhje me ekzekutimin e biznesmenit Demir (Dem) Backa, tre ditë më parë.

Mësohet se Policia e Fierit ka shkuar tre herë në shtëpinë e tij, në zonën e njohur si “15 katëshi”, por nuk e kanë gjetur Ben Qimen. Në zonën ku jeton ky i fundit ka shkuar dhe vetë zv.drejtori i Policisë së Qarkut të Fierit bashkë me një grup të “Shqiponjave”, por kanë dalë “duarbosh”.

Në të treja rastet biznesmeni Ben Qimja nuk është gjetur në shtëpi dhe Policia e Fierit ka prerë zyrtarisht fletë-thirrjen për të, duke i kërkuar të japë dëshmi se ku ka qenë mbrëmjen e 23 tetorit, kur në mes të qytetit të Fierit u ekzekutua me breshëri plumbash biznesmeni Dem Backa.

Familjarët e Ben Qimes janë shprehur se ai ishte me punë në kryeqytet dhe nuk ndodhej në shtëpi. Deri në këtë fazë ku ndodhen hetimet, një ndër autorët e dyshuar është dhe Ben Qimja, për shkak të një konflikti të hapur që ka pasur me Dem Backën.

Raportohet se një vit e gjysmë më parë viktima Demir Backa ka rrahur në lokalin e tij “Piazza” në mes të qytetit të Fierit Ben Qimen dhe djalin e tij. Ky i fundit ka qenë dhe shkaku i sherrit mes “dy të fortëve të Fierit”, pasi ka përndjekur dhe përplasur me makinë mbesën e Dem Backës.

Kur ata kanë shkuar për t’u sqaruar në lokal, Dem Backa i ka rrahur të dy, Ben Qimen dhe djalin e tij.

Më shumë


spot_img

spot_img