Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Policia i kap në befasi me 20 kilogramë drogë, arrestohen 2 të rinjtë nga Tirana, në kërkim 1 tjetër (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Dibrës ka arrestuar 2 të rinj nga Tirana si dhe ka shpallur në kërkim një tjetër,pasi janë kapur në flagrancë me 20 kilogramë lëndë narkotikë në vendin e quajtur “Ura e Muhurrit”.

Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se dy shtetas po transportonin me një automjet lëndë narkotike në aksin rural Zall-Dardhë – Muhurr,  menjëherë kanë organizuar punën për goditjen e këtij rasti.

Si rezultat i ndërhyrjes së befasishme  të policisë në vendin e quajtur “Ura e  Muhurrit”,  është bërë ndalimi i automjetit  ‘Suzuki’, me targa AA 084 FS me drejtues shtetasin Asllan Cani.

Gjatë kontrollit në pjesën e bagazhit të automjetit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 2 thasë me lëndë narkotike me peshë totale 20 kilogramë cannabis sativa.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u arrestuan në flagrancë shtetasit :

 Asllan Cani, 47 vjeç,  banues në Tiranë. Vepra penale “Prodhim dhe shitje të  lëndëve narkotike” kryer në bashkëpunim , parashikuar nga neni 283 e 25 të Kodit Penal.

Ervin L,  22 vjeç,  banues në Tiranë. Vepra penale “Prodhim dhe shitje të  lëndëve narkotike” , kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni 283 e 25 të Kodit Penal.

U shpall në kërkim policor shtetasi :

R.C,  29 vjeç, banues në Tiranë. Veprat  penale “Prodhim dhe shitje të  lëndëve narkotike” kryer në bashkëpunim, “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë”, parashikuar nga nenet 283, 25 dhe 242 të  Kodit Penal.

Në cilësinë e provës materiale u  sekuestruan  edhe dy aparate celular dhe automjeti me të cilnin lëviznin.

Materialet hetimore do ti kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme  për veprat  penale të lartëpërmendura.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img