Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Policia hyn në zyrat e Barcelonës, arrestohet ish- presidenti Bartomeu

spot_img

Lajme të ngjashëm

fa98b9166eb37bfc6f37f2ce187b83a0

Ish-presidenti i Barcelonës, Jose Maria Bartomeu ka rënë në prangat e policsë spanjolle. Ai është arrestuar nga policia në shtëpinë e tij, mëngjesin e kësaj të hëne.

Bartomeu akuzohet se kishte punësuar një kompani që krijonte përmbajtjtet në rrjetet sociale, duke iu përgjigjur akuzave dhe pakënaqësisë së fansave. Bartomeu nuk lejonte “opozitën” kundër tij, teksa operacioni “BarcaGate” e ka vënë në pranga.

Bartomeu u dorëhoq nga drejtmi i Barcelonës për shkak të rezultateve të dobëta, keqmenaxhimit dhe konfliktit me Messin. Veç rezultateve të dobëta, tanimë Barcelona duhet të japë edhe llogari për këto kompani që menaxhonin rrjetet sociale të hapura dhe financuara nga ish-presidenti.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img