Hapësire reklamuese

Aktualitet

Policia hyn në shtëpinë e Berishës, do t’i komunikohet masa e arresit

Shkruar nga Newsbomb
Policia hyn në shtëpinë e Berishës, do t’i komunikohet

Dy oficerë të policisë gjyqësore kanë mbërritur në shtëpinë e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe do ti komunikojnë masën me “Arrest shtëpie”.

Berisha është i detyruar të zbatojë masën e sigurisë së dhënë nga GJKKO, e cila pranoi kërkesën e Prokurorisë së Posaçme, derisa të ketë një vendim të Gjykatës së Apelit.

Sali Berisha do të jetë në mbikqyrje policore dhe Policia e Shtetit që do të marrë masat për t’u kryer kjo masë shtrënguese.

Kujtojmë që Sali Berisha është në hetim për korrupsion pasiv nga funksionarë të lartë, vepër penale e kryer në bashkëpunim.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese