Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Policia e Vlorës arreston 2 persona të shpallur në kërkim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia Kufitare e Vlorës ka arrestuar ditën e sotme dy persona të shpallur në kërkim.

Rasti i parë është shënuar në portin e Sarandës, ku G.P 33 vjeç, banues në Tiranë ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhje banke në bashkëpunim” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municioneve”, vepra penale të ndodhura në Tiranë, për të cilat 33 vjeçari është dënuar me 4 vite burg.

Ndërsa arrestimi i dytë është bërë në portin e Vlorës, ku pas verifikimeve është ndaluar shtetasi L.D 52 vjeç banues në Shijak , i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Dhunë në familje”.

Meterialet për dy të arrestuarit kanë kaluar në prokurorinë e qarkut Vlorë për ndjekjen e procedurave të mëtejshme.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img