Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Policia e Tiranës aksion te Liqeni i Thatë, ‘shënjestër’ disa trafikantë droge

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Tiranës po zhvillon një aksion blic në zonën e Liqenit të Thatë, në Tiranë.

Burime për mediat raportojnë se aksioni po kryhet për goditjen e një grupi të shpërndarjes së lëndëve narkotike në këtë zonë dhe më gjerë. Ky grup vendoste edhe gjoba në biznese apo individë me të ardhura relativisht të larta.

Deri më tani, uniformat blu kanë shoqëruar pesë persona që kanë lidhje me shpërndarjen dhe trafikimin e lëndëve narkotike, ndërsa vijon operacioni dhe pritet një njoftim zyrtar nga autoritetet.

Ende nuk bëhen me dije detaje të hollësishme apo identiteti i personave të shoqëruar.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img