Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Policia e Shtetit apel shoferëve: Në disa segmente ka prezencë uji, respektoni sinjalistikën!

Lajme të ngjashëm

Policia e Shtetit ka njoftuar se në në disa segmente rrugore ka prezencë të ujit, çka mund të jetë e rrezikshme për drejtuesit e mjeteve.

Uniformat blu iu bëjnë apel shoferëve që të tregojnë kujdes, të respektojnë sinjalistikën, si dhe të vendosin rripin e sigurimit, me qëllim parandalimin e aksidenteve të mundshme.

Njoftimi i Policisë:

Policia e Shtetit

Për shkak të motit të keq, në disa segmente rrugore ka prezencë të ujit dhe në këto kushte mund të rritet rreziku i përfshirjes në ngjarje rrugore. Me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, Policia e Shtetit ka rritur prezencën e shërbimeve të Policisë, në akset rrugore, duke monitoruar qarkullimin nëpërmjet makinave inteligjente, radarëve automatikë, mjeteve të tjera logjistike, si edhe me mjete të paloguara.

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e automjeteve dhe motomjeteve, që të respektojnë me rigorozitet sinjalistikën rrugore, të moderojnë shpejtësinë, të vendosin rripin e sigurimit dhe të mos pëerdorin celularin gjatë drejtimit të automjetit.

Drejtuesit e automjeteve dhe të motomjeteve të ndjekin dhe të zbatojnë me rigorozitet udhëzimet e Policisë Rrugore dhe të telefonojnë në numrin 112, për problematikat që mund të hasin gjatë udhëtimit të vështirësuar për shkak të motit të keq.

Më shumë