Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Policia e Shkodrës sekuestron një BMW X5, dyshohet se është e autorëve që plagosën Vinçens Pirolin te Ura e Bahçallëkut

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një automjet tip BMW X5 është në duart e efektivëve të Policisë së Shkodrës, dhe po analizohet me imtësi si një provë e fortë që mund të çojë në zbardhjen e plagosjes së shtetasit Vinçens Piroli, tre ditë më parë, shkruan neësbomb.al.

34 vjeçari që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe kërrkohej nga Mali i Zi për një vrasje, mbeti i plagosur mbrëmjen e 3 janarit 2022, në Urën e Bahçallëkut. Ai nuk shkoi në spital por me ndihmën e kushëririt të tij Marjan Marku udhëtoi me makinë drejt Lezhës dhe shkoi në spitalin e këtij qyteti.  Policëve u tha se kishte frikë të merrte ndihmën e parë në Shkodër.

Kjo BMW X5 që ëhstë gjetur nga Policia është në gjendje të rregull, e pa dëmtuar dhe mund të ketë prova të forta që të çojnë te autorët e plagosjes. Ka indicje se në të ka dhe gjurmë të gishtave të personave që e kanë përdorur tre ditë më parë.  

Dje, nga Policia u njoftua arrestimi i të dyve në kushtet e flagrancës, Vinçens Pirolit dhe Marjan Markut, pasi i pasi ëhstë në kërkim dhe nuk ka treguar se kush e qëlloi. 34 vjeçari nuk ka treguar as vendin ku ndodhej mbrëmjen e 3 janarit. Kurse kushëriri i tij akuzohet se e dërgoi Pirolin në spital dhe u largua, nuk njoftoi Policinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img