Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Policia e ndjek për disa orë me helikopter, arrestohet trafikanti shqiptar në Britani, i sekuestrohen mbi 15 kg drogë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia britanike ka arrestuar 27 vjeçarin shqiptar Esmerald Xhafa, i njohur si trafikant droge.

Sipas mediave britanike, policia u vu në ndjekje të 27 vjeçarit, i cili braktisi mjetin e tij BMË në mes të rrugës dhe vrapoi drejt një fushe në anë të autostradës.

Efektivët e ndoqën për disa orë duke ëprdorur edhe helikopterë, derisa bënë të mundur arrestimin e tij. Në makinën e shqiptarit efektivët gjetën më shumë se 16 kilogram kanabis, 273 paund dhe një listë emrash.

Policia kontrolloi edhe shtëpinë e 27 vjeçarit, ku iu gjetën 56 bimë kanabisi që kultivoheshin në papafingo, ndërkohë që ai kishte krijuar edhe një sistem të sofistikuar për kultivimin dhe rritjen e bimëve narkotike.

Xhafa u justifikua duke thënë se kishte shkuar në Britani për një jetë më të mirë për vete dhe familjen, por gjykatësi e dënoi me 28 muaj burg.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img