Destinacion turistik, Policia e Korçës thirrje qytetarëve: Ka ngricë në rrugë, bëni KUJDES në këtë aks; ja ç’duhet të keni me vete në makina

Publikuar tek: aktualitet, më 22:14 27-11-2020 Destinacion turistik, Policia e Korçës thirrje qytetarëve: Ka ngricë në rrugë, bëni KUJDES në këtë aks; ja ç’duhet të keni me vete në makina Foto ilustruese

Policia e Korçës i ka bërë apel qytetarëve të të bëjnë kujdes në aksin rrugore Korçë-Goricë, konkretisht në Qafë Bigëll, për shkak të prezencës së ngricës në rrugë, kryesisht gjatë natës.

Policia Rrugore, iu bën apel qytetarëve që të jenë të pajisur me goma dimërore dhe të përdorin zinxhirë në këtë aks rrugor, të respektojnë sinjalistikën rrugore, të ulin shpejtësinë, me qëllim shmangien e aksidenteve rrugore.

Në dispozicion të qytetarëve janë numrat 112 dhe 129, të cilët mund të telefonojnë për çdo rast nevoje apo problematike të shfaqur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish trajneri i Partizanit dhe Kombëtares, Presidenti Meta mesazh ngushëllimi: Kënaqësi dhe privilegj të mësoja prej urtësisë tënde
Dha dorëheqjen para se t’i nënshtrohej Vetting-ut, gjyqtari Alaudin Malaj bën ‘prapa-kthehu’, kërkon rikthimin në ‘Drejtësi’ dhe rishqyrtimin e çështjes nga një grup tjetër gjykues »
Article Logic
Execution time: 0.011808156967163
array(1) { ["section"]=> string(122) "policia-e-korces-thirrje-qytetareve-ka-ngrice-ne-rruge-beni-kujdes-ne-kete-aks-ja-c-duhet-te-keni-me-vete-ne-makina-229383" }