Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Policia e kishte në mbikëqyrje”, Hoxha për arrestimin e Agim Kajmakut: Italianët e kishin pikasur, po prisnin për ta kapur me prova

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i njohur Artan Hoxha ka folur në lidhje me arrestimin e e ish-kryetarit të Bashkisë së Vorë, Agim Kajmaku, në Itali, i cili u kap me kokainë.

Hoxha tha se Kajmaku prej disa muajsh ishte në “shënjestër” të autoriteteve italiane dhe se po prisnin momentin për ta arrestuar.

albsig

spring

“Lajmi u dha dy javë më mbrapa. Ka qenë i ndjekur. Italianët, të hetojnë për një kohë të gjatë dhe kur të kapin, të kapin me prova. Policia e ka pasur nën mbikëqyrje. Por nuk e gjenin si e transportonin kokainën. Ai merrte fidanët, ndërronte vazot. Kokaina vjen nga Ekuadori. Në rastin konkret, me çmimin e zbarkimit në port, ajo shkon diku në 574 mijë dollarë” tha Hoxha për “Opinion”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img