Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Policia dhe FNSH “zbarkon” në lokalet e Vlorës, kontrolle “blic” për persona në kërkim dhe të armatosur, disa të arrestuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Vlorës dhe FNSH kanë filluar kontrolle intensive në lokalet e qytetit bregdetar në kërkim të personave me armë apo të shpallur në kërkim.

Mësohet se aksioni po zhvilohet nga civilë e drejtues të policisë, ndërsa kontrolle janë kryer edhe në lokale që mendohet se frekuentohen nga persona në kërkim apo nga ata që lëvizin me armë me vete.

Mësohet se falë këtij operacioni janë arrestuar disa persona, por nuk dihet nëse të arrestuarit janë për armbajtje pa leje apo të shpallur në kërkim.  

Policia dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë futur brenda ambienteve të këtyre bizneseve të maskuar dhe të armatosur.   

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img