Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Policia britanike nxjerr EMRAT, dy shqiptarë në kërkim për vrasjen e të riut anglez (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2e89cbf4b577b85b19b8a5dc763e1cd3

Policia britanike ka publikuar fotot dhe identitetin e dy shqiptarëve, si autorë të dyshuar të vrasjes së anglezit Tomasz Waga më 28 Janar.

Bëhet fjalë për Josif Nushi dhe Mihal Dhana nga Lushnja, të cilët janë shpallur në kërkim nga autoritetet në Britani. Trupi iu pajetë i Tomasz Waga u gjet nga një kalimtar pasditen e së enjtes, më 28 Janar në Westville Road, Penylan, Cardiff. Sipas policisë Nushi dhe Dhana ishin të përfshirë edhe në prodhimin e kanabisit, shkruan BBC.

Ndërkohë për vdekjen e Tomasz Waga dy persona ndodhen në paraburgim dhe janë në pritje të daljes në gjyq. Ndërsa ditën e djeshme detektivët nga Policia e Uellsit Jugor publikuan identitetin e dy shqiptarëve që ishin shpallur në kërkim, si autorë të dyshuar për vrasjen e të riut anglez.

53.jpg

Mihal Dhana dhe Josif Nushi

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img