Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Policia bllokon bazën materiale të protestës të rinjve demokrat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Shtetit, e vënë në alarm nga përdorimi i mjeteve piroteknike në protestat e mëparshme të opozitës, ka rritur vigjilencën gjatë kësaj proteste duke kryer kontrolle të imtësishme.

Kontrollet nuk kanë kursyer as bazën materiale që opozitës i duhet për protestë.

Në Tiranë, efektivët e policisë bllokuan kamionçinën e të rinjve të Forumit Demokrat (FRPD) që po transportonte pankartat, tullumbacet, flamujt dhe vuvuzelat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img