Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Policia ‘blindon’ Mbrostarin, kryeministri Rama shkon në tokën kur do të ndërtohet Spitali i ri i Fierit (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

416993913fefa15145ce288c8df1acbc

Dhjetëra forca policie kanë shkuar paraditene  sotme në Mbrostra, Fier pais atje ka shkuar pak minuta më parë kryeministri Edi Rama. Ky i fundit do të inspektojë nga afër punimet që kanë nisur për ndërtimin e Spitalit të ri Rajonal të Fierit.

Mjetet e rënda janë duke punuar aktualisht në tokat ku do të ndërtohet spitali, duke shtruar sipërfaqen me çakull, në mënyrë që mjetet të hyjnë për të hapur themelet. Makina të Gradës së Republikës dhe Policisë së Fierit janë pozicionuar në gjithë segmentin rrugor që tëë çon te spitali.

Presidenti i Turqisë Rexhep Tayip Erdogan, është angazhuar vetë për ndërimin e këtij spitali dhe i premtoi kryeministrit Rama se në 7 prill ai do të jetë gati. Në total do të kushtojnë 70 milion euro dhe do tëë ndërtohet nga ekipet turke.

Foto:
Screenshot_4.jpg
Screenshot_5.jpg
Screenshot_6.jpg
Screenshot_7.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img