Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Policia “bën namin” për 6 orë në Fier-Vlorë, kapet i “forti” me X6 që ecte me 166 km/h (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia Rrugore në 6 orë monitorim ka pezulluar 19 leje drejtimi për shpejtësi që variojnë nga 145 km/h deri në 166 km/h si dhe 62 masa administrative për shpejtësi, por pa sanksionin plotësues të pezullimit të patentës.

Në të gjithë vendin janë arrestuar 11 shtetas, nga këta 6 për drejtim mjetin në gjendje të dehur dhe 5 për drejtim mjeti pa patentë. Po gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë vendosur 1690 masa adminstrative për shkelje të ndryshme të Kodit Rrugor.

Në rrugën interurbane Fier-Vlorë

Policia Rrugore e Fierit me radarë, në aksin rrugor Fier-Vlorë, në Bypass, për të parandaluar aksidentet rrugore.

Për 6 orë monitorim, 19 Leje Drejtimi të pezulluara për shpejtësi që varionin nga 145 km/h deri në 166 km/h dhe 62 masa administrative për shpejtësi, por pa sanksionin plotësues të pezullimit të patentës.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë pezulluar 63 Leje Drejtimi për shpejtësi mbi normat e lejuara dhe për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Në të gjithë vendin janë arrestuar 11 shtetas, nga këta 6 për drejtim mjetin në gjendje të dehur dhe 5 për drejtim mjeti pa patentë.

Po gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë vendosur 1690 masa adminstrative për parakalime të gabuara, për shpejtësi mbi normat e lejuara, për përdorim celulari gjatë drejtimit të mjetit, për mosvendosje të rripit të sigurimit e kaskës mbrojtëse dhe parkime të gabuara që pengojnë lëvizjen e lirë të këmbësorëve dhe automjeteve.

Mos fluturoni në rrugë për të arritur sa më parë detin, së në rastin më të mirë do arrini radarin dhe policin rrugor dhe në rastin më të keq aksidentin!

Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor që të arrini në destinacion të sigurt dhe me patentë në xhep.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img