Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Policia ‘bën namin’ me gjoba në rrugë, arrestohen 7 shoferë dhe pezullohen 150 leje drejtimi (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

753ebc0ec9b10475b7ba7b9b6a8c3bac

Policia e kryeqytetit ka shtuar kontrollet me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore.

Gjatë 72 orëve të fundit janë janë arrestuar 7 shoferë, 5 prej të cilëve ishin të dehur dhe 2 të tjerë për drejtim mjeti pa leje drejtimi, si dhe janë pezulluar 150 leje drejtimi për një serë shkeljesh të tjera. Të shumtë kanë qenë edhe të gjobiturit për përdorimin e celularit.  

Njoftimi i plotë i policisë Tiranë

Në funksion të parandalimit të aksidenteve rrugore dhe kontrolleve në akset rrugore të evidentuara me risk të lartë për shkak të ngjarjeve me pasoja të rënda, efektivët e Policisë Rrugore Tiranë kanë shtuar kontrollet parandaluese dhe patrullimet me mjete të pauniformuara në rrugët dhe zonat më me rrezik në kryeqytet.

Në funksion të kontrolleve parandaluese, përgjatë 72 orëve të fundit:

  • Janë arrestuar në kushtet e flagrancës 7 drejtues mjetesh, 5 prej tyre për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 2 për drejtim mjeti me leje drejtimi;
  • Janë pezulluar 150 leje drejtimi, 35 prej tyre për shpejtësi mbi normat e lejuara, 72 për shkelje të orës policore, 27 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit dhe 16 për shkelje të rregullave të tjera të qarkullimit rrugor;
  • Janë proceduar administrativisht 38 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, për mosrregullim shpejtësie, veçanërisht në qendrat e banuara;
  • Janë proceduar administrativisht 235 drejtues mjetesh, për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjeteve;
  • Janë proceduar administrativisht 163 drejtues mjetesh, për parakalim të gabuar;
  • Janë proceduar administrativisht 126 drejtues mjetesh, për mospërdorim të rripit të sigurisë gjatë drejtimit të mjeteve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img