Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Policia bën bilancin e 12 operacioneve të organizuara sot, 1 ton kanabis i sekuestruar, ja cili qark mban rekordin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Shtetit ka bërë të ditura të dhënat e operacioneve të organizuar sot në të gjithë Shqipërinë.

Plot 12 operacione antikanabis janë zhvilluar në gjashtë qarqe të vendit, ku rekordin e mban Gjirokastra, me pesë ndërhyrje të policisë.

Deri më tani janë sekuestruar 1 ton e 365 kg kanabis, 4 armë zjarri e municione dhe rreth 8.000 bimë të asgjesuara. Tetë është numri i personave të arrestuar dhe 17 të tjerë janë proceduar, ndërsa 300 forca policore janë angazhuar për këto operacione.

Operacionet:

Gjirokastër- 5

Shkodër- 2

Vlorë- 2

Krujë- 1

Mat- 1

Durrës, port- 1

Lexo edhe: Mega-operacion antidrogë i Policisë së Shtetit: Mbi 300 forca policore mësyjnë në qarqet e Shqipërisë (DETAJET)

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img