Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Policia Bashkiake sekuestron dy kuaj që po kullosnin buzë Lanës (Video)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia Bashkiake, në një ngjarje mjaft të çuditshme dhe gati të pakuptimtë ka vendosur të sekuestrojë dy kuaj që po kullosnin buzë lumit të Lanës në Tiranë.

Kuajt që besohet se i përkisnin disa anëtarëve të komunitetit rom, ishin duke kullotur pranë “pallatit me shigjeta”, por ajo që e bën të pakuptimtë veprimin e Policisë Bashkiake, përveç tërheqjes mizore që i bënë kuajve duke i lidhur pas makinës së tyre, është se ku qëndron shkelja që kanë bërë kuajt ose pronarët e tyre.

Do ishte më mirë sikur sekuestrimi i gjësë së gjallë, të niste në çdo qytet, sidomos në plazhet e Shqipërisë, me lopët që janë kthyer në qesharake edhe për turistët e huaj sesa me kuajt që i kanë hijeshi gjelbërimit të Lanës.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img