Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Policia arreston 67 vjeçarin në Pukë, i gjen në shtëpi automatik me 3 krehra dhe 570 fishekë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

837bf6979f70c63be3ccd2740df71c2f

Një 67 vjeçar është arrestuar nga Policia në Pukë, pasi nga kontrolli që i ëhstë bërë shtëpisë së tij, i janë gjetur një armë zjarri me tre krehra dhe 570 fishekë.

Pas informacioneve të marra në rrugë operative se një person mbante armë zjarri dhe municion luftarak në banesë, shërbimet e Policisë menjëherë kanë organizuar punën dhe kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit J. D., në fshatin Dardhë, Fushë Arrëz.  

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesë u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik me 3 krehra dhe 570 fishekë.  

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pukë, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img