Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Policia arreston 2 vëllezërit që shisnin kokainë, njëri ishte invalid dhe e shpërndante me karrocë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9c657707620c80e944a398dc25a8cd9c

Dy shqiptarë, vëllezër me njeri-tjetrin janë arrestuar dhe janë dënuar me burg për shkak se merreshin me tregtim të lëndëve narkotike, kryesisht kokainë.

Ata u kapën nga policia në parkingun e qendrës tregtare Bennet në San Martino Siçomario u dënuan nga gjykata e Pavias, por qendra e veprimtarisë ishte në Pavia.

Djemtë u arrestuan gjatë një operacioni të quajtur “Delivery boy”, i kryer në shkurt të vitit të shkuar nga karabinierët në Pavia. Dënimi parashikon 3 vjet e 4 muaj burgim për O. D, 27-vjeç, dhe 2 vjet e 6 muaj burgim për F. D, 30-vjeç.

Ky i fundit, me aftësi të kufizuara për shkak të një dëmtimi, ishte duke shitur lëndë në një karrocë, ndërsa vëllai i tij përdori një biçikletë për të lëvizur shpejt. Kërkimet nga policia çuan në zbulimin e 3,990 euro, para të fituara nga shitja e kokainës, si dhe dy telefona që u përdorën për kontakte me klientët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img