Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Policia arreston 17 persona për drejtim të mjetit në gjendje të dehur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia rrugore në Tiranë njofton se ka arrestuar 17 persona për shkak të drejtimit të automjeteve në gjendje të dehur. 

Mes të ndaluarve nga policia raportohet të jetë edhe Rektori i Universitetit të Durrësit Prof.As.Dr. Mit’hat Mema. Sipas raportimit të policisë, njëri nga të arrestuarit ka qenë pa patentë, por nuk saktësohet nëse është ky rasti i rektorit.

Policia ka kryer aksionin dje kur shqiptarët ishin duke festuar edhe “Ditën e Verës” dhe festa ka zgjatur deri në orët e para të mëngjesit. Nuk dihet se si është përfshirë në këtë çështje, rektori i Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës Mit’hat Mema. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img