Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Policia aksion në Vlorë, sekuestrohen disa varka

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Vlorës ka zhvilluar orët e para të mëngjeist të sotëm një aksion kundër gjuetisë së paligjshme në Lagunën e Nartës. Aksioni është zhvilluar në bashkëpunim me Organizatën për Mbrojtjen e Peshkut.

Mësohet se policia dhe OMP kanë konstatuar disa varka në lagunë. Varkat të cilat u sekuestruan dyshohen se janë përdorur për peshkim të paligjshëm, pasi ishin pa dokumentacion.

Kujtojmë se aksioni për peshkimin e paligjshëm vijon që nga viti 2016 ku u vendos memorandumi për ndalimin e gjuetisë së paligjshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img