Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
27 °
Mar
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Policia AKSION gjithë natën, 5 të arrestuar në TIRANË

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka vijuar kontrollet me radar në rrugët e Tiranës edhe gjatë mbrëmjes së djeshme.

Gjatë aksionit 5 drejtues mjetesh kanë rënë në pranga pasi drejtonin mjetin në gjendje të dehur.

Policia sqaron se po ashtu 37 Leje Drejtimi janë pezulluar, nga këto: 23 Leje Drejtimi për shpejtesi tej çdo kufiri të lejueshëm .

14 Leje Drejtimi për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit apo në gjendje të dehur.

15 drejtues mjetesh për OASH peër xhama të riveshur.

34 masa për mos vendosje të ripit të sigurimit dhe 7 masa për mosvendosje të kaskave mbrojtëse.

6 mjete u bllokun për mos shlyerje të masave administrative nga 5 deri në 9 masa.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img