Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Policia aksion “blic” në Sarandë, ngrihen postblloqe në hyrje dhe dalje të qytetit, një i ri përfundon në pranga

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Sarandës ka ngritur disa postblloqe në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit. Aksioni i Policisë ka nisur që prej mesditës së sotme, ndërsa ende është duke vijuar.  

Nga kontrolli i ushtuar nga forcat Shqiponja dhe FNSH në vendin e quajtur Ura e Kranesë, u kap një i ri nga Gjirokastra. Atij iu gjetën disa doza me lëndë narkotike. Kontrolle të rrepta janë kryer nëpër makina dhe për persona të dyshimtë. Operacioni ka për qëllim kapjen e personave të armatosur dhe atyre në kërkim.  

Kujtojmë se disa ditë më parë forcat RENEA zbarkuan në Vlorë, ku kryen kontrolle në disa pika kryesore të qytetit për kapjen e personave që qarkullonin me armë.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img