Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Polici rrëfen momentin kur pa skenën e vdekjes së 20-vjeçares në Greqi: Një pjesë e zemrës time ka mbetur në atë dhomë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Momente dramatike janë ato të jetuara nga oficeri i policisë greke, Christos Vardikos, dhe kolegët e tij, që nga çasti kur morën një sinjal deri në momentin kur u përballën me skenën e krimit të tmerrshëm në Glyka Nera, ku humbi jetën 20-vjeçarja Caroline.

Së fundmi Vardikos ka treguar për mediat greke mënyrën si ai e përjetoi krimin që i tronditi të gjithë.

“Kur pashë fëmijën, u dërmova emocionalisht. Pa marrë parasysh sa kohë kalon një pjesë e zemrës time ka mbetur në atë dhomë”, tha ai.

Vardikos tregon sekondat dramatike nga momenti kur morën sinjalin, u futën në shtëpi dhe panë qenin e familjes të varur në parmakun e shkallëve.

Ai më pas përshkruan se si e gjetën Carolinen të vdekur në shtrat, me vajzën 11-muajshe pranë saj dhe burrin e saj të lidhur në dysheme.

Më tej shton se e ka mbajtur fëmijën për gjysmë ore dhe më pas u futën në makinë për t’u ngrohur derisa në momentin që vajza iu dorëzua gjyshërve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img