Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Policët e shtrinë në tokë kur iu iku i riu me Benz, gazetari jep dëshminë në Prokurori: Tregova gjithë ngjarjen, kisha dhe dy video në celular

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Ergys Gjençaj, u përfshi në një incident dje në zonën e “Varrit të Bamit”, teksa efektivë të Policisë së Tiranës dhe Forcës Operacionale zhvillonin një operacion antidrogë. Një i ri me Mercedes iu shpëtoi fillimisht policëve, por u arrestua më vonë.

Disa metra më tej, në rrugën kryesore ishte dhe gazetari Gjençaj duke bërë detyrën e tij, po filmonte operacionin. Policët me arrogancë e shtrinë në tokë për disa minuta dhe i morën dhunshëm celularin.

Sot, Ergys Gjençaj është thirrur në Prokurorinë e Tiranës dhe ka dhënë dëshminë e tij, ka treguar gjithë dinamikën e ngjarjes dhe ka dorëzuar dy video që kishte në celular. Para mediave, ai tha se kërkon vetëm që institucionet të bëjnë drejtësi. ‘

“Kreva detyrën time, dhash dëshminë duke treguar të gjithë dinamikën e ngjarjes po ashtu dhash edhe dy videot e regjistruara nga aparati im celular dhe apeloj që institucionet e drejtësisë të hedhin dritë mbi ngjarjen dhe të vendosin drejtës”, tha gazetari pas daljes nga Prokuroria.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img