Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Policët e burgjeve ‘në dorë të Zotit’, pa maska e veshje ruajnë 12 të dënuarit me burg që po kalojnë Covid-19 te Infektivi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8200648aa7ffdbcfcc12b7d70e91c93d

9 efektivë të policisë së Burgjeve që ruajnë 12 të dënuar me burg që po marrin trajtim mjekësor në Spitalin Infektiv, duket se janë lënë “në dorë të Zotit”.

Në pamjet që transmeton Ora Neës, shihet se policët e Burgjeve qëndrojnë gjithë kohën në ambientet e Spitalit Infektiv, pa maska dhe veshje speciale, të pambrojtur nga infeksioni pikërisht në qendrën e kurimit të pacientëve me Covid-19.

Mësohet se është kërkuar që këtyre efektivëve tu jepen paisjet mbrojtëse, por gjithçka duket se ka mbetur në heshtje, teksa frika e infektimit në detyrë është e madhe. Në një turn janë tre efektivë, një i vendosur brenda ambienteve të spitalit, pranë dhomës së pacientit dhe dy të tjerë jashtë ndërtesës.

Screenshot_1.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img