Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Pogba ndjek shembullin e Ronaldos, por jo me Coca-Colën; largon nga tavolina sponsorin kryesor të Euro2020

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas Ronaldos, Pogba bëhet futbollisti i radhës që largon nga tavolina ku jepen konferencat për mediat, një tjetër sponsor, atë kryesor të Euro2020.

Talenti francez largoi birrën Heineken nga tavolina, duke bërë dhe një reagim të çuditshëm verbal. Mirëpo ai ndyshe nga Ronaldo, nuk i lëvizi shishet e Coca-Colës.

Gjithçka ka ardhur prej besimit të tij, pasi siç dihet besimtarët muslimanë nuk konsumojnë alkool. Veprimi vjen pas atij të yllit portugez, i cili i dha të gjithëve mesazhin se duhet të pijnë shëndetshëm, pra vetëm ujë dhe pije të tjera të dëmshme për shëndetin.

Lexo edhe: Shembulli i CRISTIANO RONALDO/ Portugezi “zhduk” COCA COLA-n nga tavolina: Mos e pini se ju dëmton (VIDEO)

Lexo edhe: Cristiano Ronaldo i bën “gjëmën” Coca-Colës, gjesti i tij i kushton miliarda dollarë humbje kompanisë

Më shumë

spot_img
spot_img