Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
30 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Pogba dhuron sërish show me Juven, Inter humbet 0-1 ndaj Torinos

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në njërën anë një Inter makthi në sfidën e humbur në shtesë ndaj Torinos dhe në anën tjetër Juventus gjithmonë e më shumë i inspiruar nga Paul Pogba. Pikërisht këto kulme ka dhuruar serie A këtë të dielë.

Një ndeshje jo e këshillueshme për të sëmurët me zemër ishte ajo në San Siro. Inter-Torino rezervoi “shokimin” më të madh në fund kur krosoi El Kaddouri, u përgjigj me kokë Maxi Lopez, dhe Moretti shënoi golin e fitores 1-0 për Torinon.

Ndërkohë Paul Pogba inspiroi Juventusin në fitoren 2-0. Talenti me ngjyrë dribloi një mbrojtës dhe shkarkoi të majtën në rrjetë në golin e parë. “Zonja e Vjetër” siguroi më pas ndeshjen ndaj Chievo me golin e zviceranit Lichtsteiner në minutën e 73.

Inter  0 – 1 Torino

Juventus 2 – 0    Chievo

Parma 1 – 2 Cesena

Sampdoria 1 – 1 Palermo

Verona 1 – 0 Atalanta

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img