Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Poezia për inçestin e Rita Petros, provokon gazetari: Hapma derën o At, po zjej përbrenda

spot_img

Lajme të ngjashëm

0930d197d29966eac298a1eb108fc584

Poezia e Rita Petros, e titulluar, “Mallkimi i parë” vijon të shkaktojë debat të fortë në opinion publik shqiptar. Provokim këtë herë  lidhur me këtë temë shumë të përfolur vjen nga gazetari, Bledi Mane. Gazetari Mane ka realizuar një shkrim që ai e ka quajtur poezi kontroverse.

Në vargjet e shkruara nga Mane trajtohet me nota të forta irone poezia e Rita Petros, por edhe vetë poetja e njohur.

Më poshtë poezia e Bledi Manes e titulluar, “Jam vëllai i Ritës!”

Poezi kontraverse nga Bledi Mane

 

Oh Zoti im, o Ati im

Hapma ti derën, po vi të flas

Kam bërë mëkatin më të fundit

Po zjej nga brenda, së brendshmi po plas

-Po cili je ti, ti more bir

Cili ti je dhe pse mëkaton?

-Vëllai i Ritës unë jam o Zot

Dhe turpi gjith’ trupin po ma kafshon

Aha, qenke ti me motrën aktore

E njoh por s’qesh dot me Rita Latin

Ajo që humor bën me Beharin

Dhe me jastëkun dhe me krevatin

O Zoti im, kam motër tjetër

Rita e quajn’ por është shkrimtare

Nuk ke lexuar ti motrën time‎?

Me mendje shqyer porsi kamare

Aha, më fal, falmë mëkatar

Ti qenke vëllai i Rita “Vrimës”

Ti që iu sule motrës së gjorë

Si Kostandini Doruntinës?

Jooo, jo o Zot krejt tjetër qëndron

Krejt tjetër qëndron gjith’ historia

Të paskan gënjyer lajmësit e tu

Të paska gënjyer edhe njerzia

Javën që shkoi ujin po prisja

Të laja vetveten nga helmi i ditës

Kur nëpër muzgun e vagullt të dimrit

Ndala një çast, pashë hijen e Ritës

Drejt meje po vinte e zhveshur cullak

Më prekte, siç prek shoferi makinën

Pastaj e pangopur duart m’lëpinte

Bërtiste : -Ma prek, ma prek pak vaginën

U ngjetha o Zot, si borë janari

Si lulet e marsit i gjithi u tkurra

Venat, damarët një çast mu bllokuan

Çdo ind mu bllokua, mu bllokua dhe shurra

Por shpejt mblodha mendjen, veten çlirova

Si vëllai motrës i klitha Ritës

Ajo nuk ndaltte, nuk shqitej prej meje

Si brenga gëzimit, si errësira dritës

E shtyva në tokë dhe ra si ortek

Në duar o Zot, situatën mora

As nuk u tuta e as nuk u skuqa

Nga brekët e mia penisin e nxorra

Plot mllef e plot brengë iu hodha përsipër

E të betohem për qiell e për tokë

Me duart që më dridheshin mbaja penisin

Dhe me penisin tim e qëlloja në kokë

Oh mëkatare, perverse e mendimit

E shaja, mallkoja e gjuaja me penis

Oh mëkatare, ma shthurre motërzimin

Vëllai me motrën kurrë nuk bëhen pis

Fytyra iu nxi, balli plot gunga

Rënkonte : Mjaft më se kam një takim!

O Zot e ka ftuar Mirela Kumbaro

Sërish do i japë një tjetër çmim!

Ndaj erdha o Zot te ty të zbërthehem

Të zbrazem, të klith, të qaj, të rrëfehem!

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img