Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Po xhironin filmin, aktori i njohur vret drejtoreshën dhe plagos regjisorin

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë xhirimit të filmit më të ri “Rust”, ku aktori Alec Baldwin vrau aksidentalisht një grua nga grupi i xhirimit dhe plagosi regjisorin dhe skenaristin e filmit.

Sipas mediava të huaja mësohet se gjatë shkrepjes së armës gjatë xhirimeve aktori vrau drejtoreshën e fotografisë si dhe plagosi regjisorin, Joel Souz.

“Drejtoresha e fotografisë Haileen Hutchins, 42 vjeç, dhe regjisori Joel Souza, 48 vjeç, u qëlluan kur ai shtiu me një armë mbështetëse të përdorur nga aktori dhe producenti Alec Baldëin, 68 vjeç,”thuhet në njoftimin e shpërndarë për mediat.

Ndërkohë vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img