Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Po udhëtonin për në Bullgari, përfundon në kanal autobusi, plagosen disa persona, dy në gjendje të rëndë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë është shënuar mbremjen e kësaj të diele në autostradën Trakia në Bullgari.

Ministria bullgare njofton se është aksidentuar një autobus serb. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të lënduar tetë fëmijë dhe katër të rritur, nga të cilët një fëmijë dhe një i moshuar janë lënduar rëndë.

Shoferi i autobusit humbi kontrollin  dhe mjeti përfundoi në një kanal.

Në vendngjarje kanë mbërritur ambulanca, zjarrfikësja dhe disa mjete policie. Të lënduarit janë transportuar në Spitalin Universitar në Stara Zagora.

Të gjithë pasagjerët janë shtetas të Serbisë dhe në autobus kanë qenë 48 persona. Ata po ktheheshin nga Sunny Beach, pas pjesëmarrjes në festivalin në Nessebar.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img