Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Po turp nuk keni? Erion Braçe: 1.000 euro një dhomë hoteli në Tiranë! Italianët dhe holandezët na kanë hapur dyert për 30 vjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialist Erion Braçe, reagon i irritur për çmimet e dhomave të hoteleve që më e pakta janë 10-fishuar për finalen e Conference League që do të mbahet në kryeqytetin tonë më 25 maj.

Ai thotë se dy vendet, Italia dhe Holanda që do përfaqësohen me skuadrat e tyre në këtë finale, kanë hapur dyert për 30 vite për shqiptarët. “Nuk po ju kerkon kush te hapni hotelet e shtepite e dyta e te treta falas; Asfare! Po kerkoj te ndalet kjo grabitje, kjo zhvatje”, shkruan ai ndër të tjera.

Shënimi i Erion Braçes:

1000 euro nje dhome hoteli ne Tirane? 1500/2000 euro nje apartament ne Tirane? Po turp a keni? Kjo eshte grabitje, zhvatje, nje dem kolosal per ate qe ne jemi dhe, ne nuk jemi te tille!

Po e bejme kete turp ndaj njerezve të dy vendeve qe na kane mirepritur prej 30 vitesh, dyer hapur per cdokend!

Nuk po ju kerkon kush te hapni hotelet e shtepite e dyta e te treta falas; Asfare! Po kerkoj te ndalet kjo grabitje, kjo zhvatje! Kaq!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img