Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Po transportonin 80 mijë euro Kokainë në Itali, arrestohet bosi shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë operacioni “blic” policia Italiane ka arrestuar një 38 vjeçar shqiptar si dhe një grua italiane 50 vjeçare, pasi u kapën me 80 mijë euro kokainë në makinën e tyre.

Dy të arrestuarit u kapën në dalje të autostradës Brescia Centro, ndërsa në makinën e tyre tip “Fiat Bravo” u gjet një sasi prej 800 gram kokainë, e mbështjellë me letër celofoni.

Lënda narkotike, e cila kap vlerën e 80 mijë eurove mendohet se sapo ishte blerë ndërsa do të shitej në tregun me pakicë në zonën e Milanos.

Bëhet e ditur se dy të arrestuarit janë në paraburgim në pritje të gjykimit. Të dy ishin të njohur për policinë për shkak të precedentëve të mëparshëm që lidhen me trafikun e drogës.

Më shumë

spot_img