Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
5 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Po transportonin 69 shqiptarë drejt Anglisë me anije peshkimi, arrestohen tre persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka arrestuar tre persona, të cilët po kontrabadonin 69 migrantë shqiptarë nga Belgjika në Mbretërinë e Bashkuar me një anije peshkimi. 

Mediat e huaja bëjnë me dije se në pranga ka rënë një lituanez 34-vjeçar që jeton në Lambeth, një shtetas izraelit 32-vjeçar që jeton në Finchley dhe një shtetas letonez 39-vjeçar që jeton në Kent.

Anija kishte nisur nga zona e Ostendit të Belgjikës kishte brenda 69 pasagjerë shqiptarë, të cilët janë dërgaur në zyrat e migracionit.

Më shumë


spot_img

spot_img