Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Po trafikonin drogë nga Belgjika drejt Italisë, kapen dy shqiptarë anëtarë të një bande ndërkombëtare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

097ac6c1aa0fae94eeebe4f33c78dd99

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë në Rimini, pasi u kapën me 14 kg drogë.

Sipas informacioneve për mediat, dy persona që transportonin drogë nga Belgjika në Itali, duke kaluar nëpër Gjermani dhe Francë, u arrestuan në Rimini dhe Pesaro nga karabinierët. Si pjesë e një aktiviteti ndërkombëtar bashkëpunimi policor, karabinierët sekuestruan një sasi të madhe të kokainës dhe lëshuan dy urdhra arrestimi evropian kundër dy burrave me origjinë shqiptare që i përkisnin një grupi kriminal të përfshirë në trafik ndërkombëtar droge.

Operacioni u ndërmor pas një veprimtarie të ndërlikuar hetimore të kryer nga policia belge, e cila në dhjetor 2020, goditi grupin kriminal shqiptar, me qendër në Grimbergen, kushtuar trafikimit ndërkombëtar të kokainës nga Kolumbia dhe shpërndarë në të gjithë territorin belg si dhe në Gjermani, Francë dhe Itali, përmes përdorimit të automjeteve të pajisura me targë të dyfishtë.

Policia italiane iu sekuestroi 14 kg drogë.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img