Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
27 %
3.1kmh
40 %
Die
23 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

“Po të ishte ai President…”, Grenell tregon se çfarë ka biseduar me Thaçin në telefon pas situatës në veri të Kosovës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-emisari i presidenti Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka telefonuar ish-presidentin Hashim Thaçi.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Grenell me anë të një postimi në tëitter. Ai shkruan se nëse Thaçi do të ishte president ende, në Kosovë do të kishte paqe.

“Sapo bisedova me Hashim Thaçin nga burgu në Hagë. Jam i bindur se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai do të ishte ende President. Ata gjithashtu do të kishin bashkëpunim më të madh ekonomik me fqinjët e tyre dhe më shumë punë për fëmijët e tyre nëse Thaçi do të kthehej”, ka shkruar Grenell.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img