Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
37 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

“Po të isha në Shqipëri do të të kisha rrahur”, shqiptari qëllon me grushta derën në pamundësi për të dhunuar gruan në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

59065c7149be7c7235040a3c5b671bca

Pas një konflikti të çastit, 31-vjeçari shqiptar që jeton në Itali i ka thënë gruas së tij se po të ishte në Shqipëri do ta kishte rrahur.

Dy ekuipazhe ndërhynë në një apartament në lagjen Begato pasi një grua, shumë e tronditur dhe e frikësuar, raportoi se partneri i saj, me të cilin ajo ishte ndarë për disa kohë, po përpiqej të hynte në banesë duke goditur derën me shkelma, grushte dhe shpatulla dhe duke e kërcënuar atë.

Policët mbërritën menjëherë në vendngjarje dhe sapo hynë në ndërtesë dëgjuan 31-vjeçarin duke i thënë se “po të ishte në Shqipëri do ta kishte rrahur dhe policia nuk do të vinte dot”.

Pas arrestimit gruaja regjistroi një denoncim në Komisariat, ku u tregoi efektivëve të policisë kërcënimet dhe dhunën nga partneri i saj.

Kjo gjendje kishte vazhduar për disa muaj, por e reja nuk e kishte denoncuar më herët me shpresën se situata do të përmirësohej.

Më shumë

spot_img
spot_img