Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E diel, 14 Gusht, 2022
spot_img

“Po tani, si është radha”, Rama pas Kardhiq-Delvinë zbulon dy projektet e reja infrastrukturore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama bashkë me dy ministret Belinda Balluku dhe Mirela Kumbaro ishin të pranishëm në hapjen zyrtarisht të rrugës Kardhiq-Delvinë, në tunelin e Skërficës.  

Rama ka postuar një video pak më parë, teksa dëgjohet duke folur për projektet e tjera që përfundojnë dhe hapen së shpejti.

albsig

Kreu i qeverisë dëgjohet teksa thotë se më  korrik do të hapet plotësisht edhe Bypass-i i Vlorës.

“Po tani, si është radha?” shkruan Rama më postimin e tij.

“Tani mbaroj kjo tjetra është Llogaraja dhe do hapim Bypassin e Vlorës. Bypassi i Vlorës hapet në datën 7 dhe pastaj fillon “Korridori Blu”, me të gjitha lotet – Murriqan, Milot, Balldren, Thumanë, Kashar, Rrrogozhinë, Lekaj, Fier”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img