Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

“Po sikur të mos funksionojë?” Rama heq përgjegjësinë nga vetja: Vaksinën kineze nuk e mora unë, është vendimi i ekspertëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka hequr përgjegjësinë nga vetja për sa i përket vaksinave kineze që kanë ardhur në vendin tonë.

Ai tha se qeveria e kishte bllokuar këtë vaksinë, por më pas vendimi është marrë nga ekspertët dhe Komiteti Teknik.

Pyetje: Po sikur vaksina kineze të mos funksionojë? Të mos ketë efektivitet?

“Po pse vaksinën kineze unë e kam marrë me vendimin tim? Vendimi im dhe i qeverisë ka qenë të mos e konsiderojmë si opsion lindjen. Në momentin që kemi thënë se do e konsiderojmë si opsion, janë marrë ekspertët me këtë punë, është marrë Komiteti me këtë punë. Vendimi ishte bllokues për sa kohë shpresonim te perëndimi”, tha Rama në MCN Tv.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img