Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Po sikur t’ju thërrasim ne shkije?’, ministri serb i përgjigjet deputetit shqiptar: Mos na mëso si të flasim! Siptari nuk është fjalë fyese, por sinonim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a82b1c844c43a17ff3188963ca1be9be

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin ka reaguar duke iu përgjigjur deputetit shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, i cili kritikoi vendimin e Gjykatës së Lartë për Vulin dhe tha se Beogradi ka legalizuar termin ofendues “šiptari”.

Vulin u shpreh se fjala “šiptari” nuk është ofenduese, por është një sinonim i fjalës shqiptar, dhe sipas tij, Kamberi duhet të ndalojë së mësuari serbët se si duhet të flasin.

Në vijim të fjalës së tij, Vulin tha se sot kishte pritur t’ia thoshte në sy Kamberit, por ky i fundit nuk ishte në parlament.  

Vulin thotë se nuk po i kupton shqiptarët se pse e kanë problem t’i thërrasin si i quante gjyshi ose stërgjyshi i tyre.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img